Çelik-İş'te Görüşmeler Sürüyor

 / GÜNCEL

KARDEMİR A.Ş ile Çelik İş sendikası arasında Kardemir ve Kardökmak işyerlerini kapsayan 13. dönem toplu iş sözleşme (TİS) görüşmeleri ‘ara bulucu’ yolunda..

KARDEMİR A.Ş ile Çelik İş sendikası arasında Kardemir ve Kardökmak işyerlerini kapsayan 13. dönem toplu iş sözleşme (TİS) görüşmeleri ‘ara bulucu’ yolunda..

Dört gün önce tekrar masaya oturan tarafların  rakamlarda anlaşma sağlayamadığı Çelik İş Sendikasının birinci yıl ilk 6 ay yüzde 14, ikinci 6 ay yüzde 9, ikinci yıl ilk altı ay yüzde 10 ve ikinci altı ay için ise yüzde 8 oranında olmak üzere 2 yıllık toplam yüzde 41 oranındaki zam talebine karşılık, KARDEMİR  tarafı 1. altı ay %5, 2. altı ay %5, 3. altı ay %5 ve 4. altı ay %5 olmak üzere, 2 yıllığına toplamda %20 teklifte bulunduğu öğrenildi…

KARDEMİR kapsam içi çalışanlarını ilgilendiren 13.dönem Toplu iş sözleşme görüşmelerinde Çelik İş sendikasının deklare ettiği %41 zam oranına karşın KARDEMİR’in %20 dolayında ki  karşı teklifi sonrası tarafların %30- civarında buluşabileceği  aksi taktirde ‘ara bulucu’  tayin ile çözüm yolu aranacağı ifade ediliyor.

Kardemir ve Kardökmak’ta çalışan ve 3 binin üzerinde işçiyi kapsayan toplu sözleşme görüşmelerinde idari maddeler üzerinde anlaşma sağlanmış, ücret maddelerinde görüşmeler de anlaşmaya varılamadığından görüşmelerin ileri bir tarihe ötelendiği belirtilmişti.

  23 Mayıs 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 261999

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.