Oto Sanayide Kadın Patron!

 / 3.SAYFA

Karabük'te 26 yıl önce eşini trafik kazasında kaybeden Fatma Yılmaz, eşinin sanayide ki işlerinin başına geçerek hem çocuklarını hem işin büyüttü.

26 yıl önce eşini trafik kazasında kaybeden Fatma Yılmaz, sanayide eşine ait oto-boya ve yedek parça işinin devam etmesi için işin başına geçti.O yıllarda bu alanda Türkiye'de iş yapan tek kadın olarak eşinin işini yürütmeye çalışan Fatma Yılmaz hem işini hem de 2 çocuğunu büyütmeyi başardı.

Sanayinin 'Fatma ablası' olarak anılan Fatma Yılmaz, 1991'de eşini trafik kazasında kaybettikten sonra 2 evladına 26 yıl boyunca hem annelik hem babalık yaptı. Eşinden geri kalan iş yerini satmak yerine işin başına geçen Fatma Yılmaz; o dönemde sanayi şartlarında çalışmanın zorluklarına göğüs germeyi başardı. 2 evladını evlendirerek torun sahibi de olan Yılmaz, aynı günkü aşkla işinin başında çalışıyor.

"Zorlandığım dönemlerde oldu."

Eşinin vefatından sonra işlerin başına geçmeye karar verdiğini anlatan Fatma Yılmaz, "Benim için hiç kolay bir iş değildi. Sonuçta erkek işiydi. O yıllarda daha da zordu. Çocuklarım çok küçüktü. Şükürler olsun çalıştık hem çocuklarımı büyüttüm ,hemde işimi büyüterek bir aile şirketi olduk. İlk zamanlar tabi ki sanayi olunca zorlandığım dönemler oldu ama hem ailemin hem de sanayideki esnafların yardımı ile bu mesleği çok sevdim ve severek yapmaya devam ediyorum." dedi.

Erhan Yılmaz ise Anneler Gününü kutlayarak, " 6 yaşımdan beri annem hep yanımızda oldu. Bize hem annelik hem babalık yaptı. yeri geldi arkadaşımız oldu. Başta kendi annem olmak üzere tüm annelerin anneler gününü kutluyorum."dedi.


  14 Mayıs 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 986833

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.