ÖZBEKİSTAN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ KADYROV VALİ AKTAŞ'I ZİYARET ETTİ

 / TÜRKİYE

Ziyaret ve incelemelerde bulunmak için Karabük'e gelen Özbekistan Ankara Büyükelçisi Ulfat Kadyrov , Vali Mehmet Aktaş'ı makamında ziyaret etti.

12 yıldır Türkiye'nin ekmeğini yediğini ve Türkiye de olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Büyükelçi Kadyrov, "Türkiye benim ikinci vatanım gibi. Özbekistan'ın kapıları Türk kardeşlerimiz için her zaman açık olacaktır. Allaha çok şükür yıllardır Türkiye ile Özbekistan arasındaki ilişkilerimiz çok yüksek seviyede. Türkiye ile Özbekistan arasında hiçbir zaman problem ve sorun olmadı, gelecekte de olmaz.Türkiye bizler için kardeş ülke. 1991 yılında bağımsızlığımızı ilan ettiğimizde bize ilk elini uzatan Türkiye halkıydı.

Ben çok iyi hatırlıyorum bir haftalık buğdayımız kalmıştı, Türkiye bir milyon ton buğday yardımı gönderdi. Özbekistan halkı hiçbir zaman bu iyilikleri unutmaz. Ben inanıyorum ki iş birliğimiz devam edecek.Bizler Türk iş adamlarını ,Türk kardeşlerimizi Özbekistan'da bekliyoruz. 
Türk iş adamları tecrübeli ve dünya piyasasını bilen insanlar , bu anlamda Türkiye'nin desteği bizler için çok önemli. Türk dostlarımızı Özbekistan'a bekliyoruz." dedi.

Nazik ziyareti için Özbekistan Ankara Büyükelçisi Ulfat Kadyrov'a teşekkür eden Vali Mehmet Aktaş  '' 12 yıldır ülkemizde görev yapan Büyükelçi Sayın Kadyrov ilimize ilk kez geliyor. Kendisini ilimizde misafir etmekten dolayı büyük mutluluk duyduk.

Gün içerisinde farkı resmi kurumları ve sanayi tesislerini ziyaret edecekler. Karabük her şeyden önce bir sanayi şehridir. Bunun yanında Safranbolu gibi dünya değerini içinde barındıran çok önemli bir turizm merkezimizdir.

Ayrıca önemli bir üniversite eğitim merkezimizdir. Karabük'ümüzle ilgili Sayın Büyükelçimizi elimizden geldiği kadar bilgilendireceğiz.Sayın Büyükelçimizin aracılığıyla Özbekistanlı yatırımcılarımızı da ilimize davet ediyorum , Onlarla iş yapmaktan, ilimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağımızı ifade etmek istiyorum.'' diye konuştu.

Konuşmalarının ardında Büyükelçi Kadyrov ve Vali Aktaş karşılıklı hediye alışverişinde bulunduktan sonra ikili görüşme yaptı.

Özbekistan Ankara Büyükelçisi Ulfat Kadyrov'a Karabük ziyaretinde Ekonomi Müsteşarı Uçkun Koşanov ve Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren eşlik etti.  12 Mayıs 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 396618

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.