ATALI; ASILSIZ HABER VE SÖYLEMLERE İNANMAYIN

 / GÜNCEL

Karabük İl Nüfus Müdürü Ertuğrul Atalı yazılı bir basın açıklaması yayınladı. Kimlik kartlarına ilişkin Atalı’nın yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verildi;

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartına ilişkin yasal düzenleme 27.01.2016 tarihinde yürürlüğe girmiş olup,02.01.2017 tarihi itibariyle ülke genelinde Kimlik Kartı başvuruları alınmaya başlanmıştır.

Son zamanlarda basın yayın organları ile sosyal medyadan yayılan Kimlik Kartlarının dağıtımının yıl sonu itibariyle son bulacağı, kimlik kartı bedelinin fahiş oranda artacağı gibi asılsız haberler ve söylemler Nüfus Müdürlüklerinde yaşanan yoğunluklar izdihama neden olmaktadır.

Kimlik Kartı bedellerinin 2018 yılı itibariyle “Değerli Kağıtlar” değerleme oranlarıyla güncelleneceği ve bu oranın asılsız haberlerde iddia edildiği gibi yüksek olmayacağı, mevcut nüfus cüzdanlarının geçerliliğini yitirdiğine dair herhangi bir son tarih ve yasal düzenlememizin bulunmadığı, nüfus cüzdanlarının halen geçerli olduğu, vatandaşların bu konuda daha sağduyulu davranmaları ve asılsız haberlere itibar edilmemesinin gerektiğini belirtiriz.

  30 Aralık 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 929382

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.