Hizmet İhracatında Karabük Üniversitesi Başarısı

 / EĞİTİM

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) 2016 yılı için açıkladığı verilere göre Karabük Üniversitesi hizmet ihracatı sıralamasında Türkiye sıralamasında ilk 500 arasına girmeyi başardı.

Türkiye'nin 500 büyük hizmet ihracatçısı 2016 yılı araştırmalarına göre, araştırmaya katılan kuruluşlar arasında 472. sırada kendisine yer bulan KarabükÜniversitesi, listeye girmeyi başaran sekiz devlet üniversitesinden biri oldu. Üniversite'de eğitim gören uluslararası öğrencilerin sayısı ve ülkeye sağladığı döviz gelirlerinin hesaplanmasıyla oluşturulan listede Karabük Üniversitesi 2016 yılı verilerine göre bin 800 uluslararası öğrencisi ile hizmet ihracatına önemli katkıda bulundu.

Rektör Prof. Dr. Refik Polat bu başarının Karabük Üniversitesi ve Karabük için çok önemli bir gelişme olduğunu belirterek, " Bu verilerin hazırlandığı dönemde uluslararası öğrenci sayımız bin 800'dü. Ama şimdi bu sayı 4 bine yaklaşmış durumda. İnanıyorum ki önümüzdeki dönemlerde TİM'den yapılacak yeni değerlendirmelerde Karabük Üniversitesi kendisine daha üst sıralardan yer bulacak." dedi. 

  27 Aralık 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 834346

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.