Koruyucu Ailelerle İftar Yemeği

 / GÜNCEL

Vali Mehmet Aktaş ve Eşi Sibel Aktaş, koruyucu ailelik yapan aile ve çocuklarla iftarda bir araya geldi.

Vali Mehmet Aktaş’ın eşi Sayın Sibel Aktaş’ın himayelerinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından çeşitli nedenlerle öz ailesi yanında bakımları sağlanamayan çocukların aile ortamlarında eğitim, bakım ve yetiştirilme sorumluluğunu kısa veya uzun süreli olarak, ücretli veya gönüllü Koruyucu Ailelik yapan aile ve çocuklarla iftarda bir araya geldi.
 
Yenişehir Büyük Kulüpte düzenlenen iftar yemeğine Vali Mehmet Aktaş ve eşi Sibel Aktaş, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Galip Sökmen ve eşi, koruyucu aileler ve çocuklar katıldı.
 
İftar yemeğinin ardından konuşan Vali Mehmet Aktaş “Ramazan ayının manevi ruhuna, atmosferine uygun çok güzel bir aile yemeği yedik. 15 aileden oluşan büyük bir aile olarak güzel bir iftar programı yaptık. Allah tuttuğumuz oruçlarımızı kabul etsin inşallah. Koruyucu aile olmak gerçekten çok güzel bir görev. Maddi ve manevi yönü çok yüksek bir anlayışın ürünü olarak talep edilen bir görev. Devletimizin de sosyal devlet olması hasebiyle sosyal ve insani yönü çok ağır basan bir projesi kapsamında sizler bu göreve talip oldunuz. İlimizde bu işi hakkıyla yerine getiriyor ve yapıyorsunuz. Bu hassasiyetlerinizden dolayı tüm ailemize yürekten teşekkür ediyorum. Tabi ki gönül bu sayının çokta fazla artmasını istemiyor. Keşke çocuklarımız kendi öz anne ve babalarının yanında büyüseler ama hayatın önümüze neler getireceğini, nelerle karşılaştıracağını bilemiyoruz. Bu noktada sizin gibi ailelere ihtiyacı olan çocuklarımız olursa da inşallah onlara da yine devlet olarak, millet olarak sahip çıkmaya devam ederiz. İftar programını hazırlayan ve bizleri bir araya getiren bütün arkadaşlarımıza sizler adına da yürekten teşekkür ediyorum. Rabbimden bizleri bayrama ve nice ramazanlara sağlıkla, sıhhatle kavuşturmasını niyaz ediyorum.”diye konuştu.

  15 Haziran 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 532205

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.