ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERE ÇİRKİN SALDIRI

 / GÜNCEL

Karabük’te öğle arasında okulun karşısında yer alan parkta 2 bayanın kediye ekmek vermediğini iddiası ile başlayan tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonrası iki öğrenci ile okul müdür ve yardımcıları dahil 5 kişi yaralandı.

Olay dün öğle saatlerinde Karabük merkeze bağlı Cumhuriyet mahallesinde bulunan Prof. Dr. Süheyl Ünver Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin karşısında bulunan Cumhuriyet parkında meydana geldi. İddiaya göre, Melek A. ile Fatma K. isimli iki bayan okulun öğle arasında parkta bulunan bir köfte salonuna yemek yemeye giden Özlem Akbaş isimli öğrenciyle kediye ekmek vermediği gerekçesi ile tartışmaya başladı.

Tartışmanın büyümesi üzerine diğer öğrenciler durumu okul yöneticilerine bildirdi. Olay yerine gelen okul müdürü Ayşe Acar ve müdür yardımcıları bayanlar ile öğrenciyi sakinleştirmeye çalıştı. Bu sırada Melek A. isimli bayan oğlu Furkan A.’yı arayarak yardım istedi. Olay yerine gelen Furkan A. ve annesi ile yanındaki diğer bayan iddiaya göre okul yöneticilerine küfür ve hakaret ederek saldırdı.

Bayanların ve Furkan A.’nın saldırma anlarının saniye saniye cep telefonu ile görüntülendiği olayda, okul müdürü Ayşe Acar, Müdür yardımcıları Zafer Yılmaz ve Salih Şen ile öğrenciler Özlem Akbaş ve Mustafa Baki Bardak yaralandı. Okul yöneticileri ve öğrenciler kendi imkanları ile gittikleri Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi edildikten sonra 5 gün süreyle işgöremezlilik raporu aldı.

Olay sonrası gözaltına alınan Melek A. ve oğlu Furkan A. ile Fatma K. poliste ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılırken, darp edilen okul yöneticileri ve öğrenciler kendilerine saldıranlar hakkında şikayetçi oldu

  31 Ekim 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 753444

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.