VE TANKUT KAÇIYOR

 / SPOR

Yaklaşık bir aydır süren para sıkıntısı ve Kardemir Karabükspor’da kaçınılmaz son geldi çattı. 3 Kasım tarihine kadar futbolcu paraları ödenmezse, Tankut Kaçacak… Kardemir’den bağış olarak istenilen 6 milyon lira paradan ümit kesildi gibi. En azından Kardemir’de 1 Kasım tarihinde gerçekleşecek olan seçimli Genel Kurula kadar… 1 Kasımda yapılacak Kardemir Genel Kurul öncesi herkes geri planda

Yaklaşık bir aydır süren para sıkıntısı ve Kardemir Karabükspor’da kaçınılmaz son geldi çattı.

3 Kasım tarihine kadar futbolcu paraları ödenmezse,

Tankut Kaçacak…

Kardemir’den bağış olarak istenilen 6 milyon lira paradan ümit kesildi gibi. En azından Kardemir’de 1 Kasım tarihinde gerçekleşecek olan seçimli Genel Kurula kadar…

1 Kasımda yapılacak Kardemir Genel Kurul öncesi herkes geri planda kalmayı tercih ediyor. Görünen o ki Ferudun Tankut istifa edip kaçacak.  Ve görünen o ki Kulüp başkanı olarak daha önce Mustafa Yolbulan Ferudun Tankut yönetimi arasında geçici başkanlık yapan Avukat Hakan Yılmaz’ın başkanlık koltuğuna oturacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Hakan Yılmaz daha önceki yönetimlerde de görev almış ara başkanlık sonrası Ferudun Tankut’un yönetimine girmiş ve nedenini açıklamadan kendisi istifa ederek yönetimden ayrılması kamuoyunda şaşkınlık yaratmıştı.

Ferudun Tankut 3 Sezondur Kardemir Karabükspor’da Kulüp başkanlığı yapıyor. Takım 1. Lige düştüğünde 40 Milyon borçla devraldığını o zamanlar açıklamıştı 1. Lige göre takımı yeniden kurmuş ilk senesinde takımı Süper lige çıkartmıştı. 3 yıl içerisinde 50’ye yakın oyuncu transfer edilip 50′ ye yakın oyuncu takımdan ayrıldı. Kardemir A.Ş geçen sene takımın borcu var diye 4 yıllık sponsorluk anlaşmasını ileriye dönük yaptı. 2018-2021 yılları için 32 Milyon TL’lik Çekler verildi Kulüp olarak bu Çeklerin anlaşma yapılan bankada kırdırılarak 27 Milyon liraya nakit paraya çevrildi.

Geçen sezon kulübe lige katılım parası olarak TFF’den 7 Milyon TL hoş geldin parası sezon sonunda da lig sıralamasından da 7 Milyon TL para verildi naklen yayından 23. Milyon gelir bunun 7 Milyonu naklen yayın aracı ödemesi stat kirası verildi. Kardemir’den alınan satışlardan binde iki oranındaki 6 Milyon liralık tutar. (Rakamlar (+-) değişebilir)

Ve en önemlisi de Kardemir Çalışanlarının evinden, çoluğunun çocuğunun rızkından ayırarak verdikleri 2 milyon lirayı bulan bağışları ve iddia gelirleriyle birlikte 75/80 milyon lirayı bulan gelir kaynakları olup da kasada beş kuruşun olmaması enteresan değil mi?

Bunların yanında Kardemir Karabükspor kulübünün Mustafa Yolbulan’a olan ve borç miktarının 73 milyon’u bulması da kulübün içinde bulunduğu durumun ne kadar vahim olduğunu gösteriyor.

Kulübün bulunduğu durumun bu kadar kötü olmasının yanında Süper ligde 5 Milyon Lira ile en yüksek Menajerlik parası ödeyen Kulüp olmamız da çok konuşulmuştu.

O kadar paranın nerelere harcandığını da bulmak çok zor olmasa gerek…

Tankut kaçacak ama kaçtığıyla mı kalacak…

Kimse bu nerelere gittiği belli olmayan milyonların hesabını sormayacak mı, soramayacak mı?

  29 Ekim 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 610232

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.