Karabük Belediye Başkanı Vergili'nin Açıklaması

 / TÜRKİYE

Karabük Belediye Başkanı MHP'li Rafet Vergili, eski TBMM Başkan Vekilli ve eski İçişleri Bakanı Meral Akşener'in 28 Şubat sürecinde tehditlere boyun eğdiğini ve postmodern darbecilerden şikayetçi olmadığını iddia ederek, "Millet idaresi dışındaki güçlere boyun eğenler bu milleti temsil edemez dedi"

Karabük Belediye Başkanı MHP'li Rafet Vergili, eski TBMM Başkan Vekilli ve eski İçişleri Bakanı Meral Akşener'in 28 Şubat sürecinde tehditlere boyun eğdiğini ve postmodern darbecilerden şikayetçi olmadığını iddia ederek, "Mi·llet i·radesi· dışındaki· güçlere boyun eğenler bu mi·lleti· temsi·l edemez." dedi.

Vergili, sosyal medya hesabından, Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 28 Şubat davasının 73. duruşmasına ait, dönemin İçişleri Bakanı Meral Akşener'in ifade tutanaklarını yayınladı ve "şikayetçi değilim" sözünün üstünü çizdi.

Hesabından dava arkadaşları ve millete seslenen Vergili, ifade tutunaklarının altına şunları yazdı: 

"Son dönemde camiamızda ve ülkemizde bir oyun oynanıyor. Birileri, 'ülkücü hareketin liderliğine, ülkenin yönetimine' talip olduğunu söylüyor. Herkes şunu bilmelidir ki mi·llet i·radesi· dışındaki· güçlere boyun eğenler bu mi·lleti· temsi·l edemezler. Milletin verdiği yetki ile devletimizin koltuklarında otururken, bir takım güçlerin tehdit ve hakaretine maruz kalırken sessiz kalanlar, milletin bakanına hakaret edenlerden bağımsız yargı huzurunda şikayetçi olamayanlar, kısacası kendi· haklarını bi·le savunamayanlar, bu milletin haklarını savunamazlar. Soruyorum sizlere, tehditlere boyun eğenler, postmodern darbecilerden şikayetçi olamayanlar mı bu davanın ve milletin haklarını savunacaklar?"

  03 Ekim 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 69417

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.