KBÜ`den Filistin`e Eğitim Desteği

 / EĞİTİM

Filistin Milletvekili Sayyid Abo Musameh ve Filistin Dayanışma Derneği Kaynak Geliştirme ve Projeler Direktörü Dr. Şadi Ragıp, Prof. Refik Polat’ı makamında ziyaret etti.

İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hür Mahmut Yücer ve Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Yakup Koçyiğit’in de yer aldığı görüşmede eğitimde iş birliği konuları ele alındı.

Türk Halkı’nın ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Filistin halkına olan desteklerine her daim müteşekkir olduklarını belirten Milletvekili Sayyid Abo Musameh “Verilen tüm bu desteklerin yan ısıra eğitimde de iş birliğini artırmak istiyoruz. Karabük Üniversitesi olarak sizlerin eğitim, kültürel ve iktisadi anlamda desteklerinizi bekliyoruz.” diye konuştu. Filistinli Vekilin konuşmasının ardından söz alan Rektör Refik Polat “Bizim Filistin ile ayrımız gayrımız yok. Biz iki kardeş ülkeyiz. Eğitim noktasında her zaman sizlere kapılarımız açık. Üniversitemiz'de eğitim almak isteyen Filistinli öğrenci kardeşlerimize elimizden geldiğince destek vermekten memnuniyet duyarız” dedi.

Eğitimde iş birliğinin artırılması konusunda mutabık kalınan görüşme, karşılıklı hediye takdimi ile son buldu. 

  21 Ağustos 2017

RESİM GALERİSİ

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 159758

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.