KBÜ, GeoAdvances 2017’ye Ev Sahipliği Yapıyor

 / EĞİTİM

Karabük Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Geoinformatik Araştırma Grubu tarafından 13 – 15 Ekim tarihlerinde Safranbolu’da “4th International Workshop on GeoInformation Science: GeoAdvances 2017” adlı uluslararası konferans düzenlenecek. Konferansın başkanlığını Safranbolu MYO Müdürü Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş üstleniyor.

Coğrafi Bilgi Sistemleri, GeoInformatik, Geomatik ve Bilgisayar Bilimleri ile ilgili çok geniş bir alanda bildiri kabul edilen GeoAdvances 2017, ulusal ve uluslararası alandaki pek çok araştırmacıyı bir araya getirecek. Singapur Ulusal Üniversitesinden Prof Filip Biljecki, Malezya Teknoloji Üniversitesinden Prof Alias Abdul-Rahman, Filistin Al-Najah Üniversitesinden Prof Ihab Hijazi ve TKGM Harita Dairesi Başkanı Sedat Bakıcı’nın da davetli konuşmacı olarak katılacağı etkinlikte ayrıca, “Oracle Spatial”, “Sanal gerçeklik”, “3B Modelleme” ve “Android” ile “Google Maps” gibi konularda kısa eğitimler de verilecek.

GeoAdvances’ta sunulan tüm bildiriler, Akademik Teşvik’te Uluslararası Konferans sınıfında değerlendirilebilecek olup, SCOPUS indeksli ISPRS Archives ve Annals’da yer alacak. Etkinlik sonrasında yapılacak yeni bir değerlendirmenin ardından seçilen bildiriler ise, Elsevier tarafından yayınlanan “Engineering Science and Technology, an International Journal – ELSEVIER” dergisinde basılacak.

  18 Ağustos 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 587702

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.