"Mali Disiplin Sağlandı"

 / GÜNCEL

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili '' Mali disiplini sağladık. Herhangi bir mali sıkıntımız yok.'' dedi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Verigli yaptığı açıklamada, “Karabük’te belediye ye kaynak bulup işleri yapmak herkese basit geliyor. Biz belediye olarak mali disiplini sağladık ve güzel bir ekip çalışması ile tüm işlerin üstesinden geldik. Karabük’ün büyük problemleri kalmadı. Asfalt problemimiz yok, yol problemimiz yok, kaldırım problemiz yok” dedi.

“HEM YATIRIM YAPTIK, HER BORCU AZALTTIK”

Belediye olarak yaptıkları işler sonrası hiçbir büyük problemin yaşanmadığını belirten Başkan Rafet Vergili “Karabük’ün büyük problemleri kalmadı. Asfalt problemimiz yok, yol problemimiz yok, kaldırım problemiz yok, biz zaten kaldırımları falan fazladan yapıyoruz. Vatandaşların daha rahat etmesi için. Çok iyi kaldırım ve asfalt çalışmamız var. Ben 2018 yılından daha fazla umutluyum. Karabük’ün hiçbir problemi olmayacak. Amacımız Karabük’ü bir çok ilden daha iyi konuma taşımayı hedefliyoruz. Karabük’te bu kaynakları bulup işleri yapmak herkese basit geliyor. Vatandaşlara, bürokrasiye çok basit geliyor belki seçilmiş kişilere çok basit geliyor. Ben 2009 yılında göreve geldiğim zaman Karabük Belediyesinin 62 milyon TL borcu vardı. Şu anda yine Karabük Belediyesinin borcu 62 milyon TL. Bunun içersinde isale hattı borcu yoktu. Benim dönemimde yapılmamasına rağmen benim dönemime yazıldı. Yaklaşık bu borç 17 milyon TL. Su arıtma ile ilgili borcumuz yoktu su arıtmasının borcu da 17 milyon TL. Bu benim dönenimde yapıldı. Bu iki borcun ödeme süresi hemen hemen 25 yıllık. 2009 yılında göreve geldiğimiz tarihten bu günü kıyaslayacak olursak, bu iki borcu çıkartırsak Karabük Belediyesinin borcu 28 Milyon TL’dir. O zamanda bugüne hemen hemen yarıya kadar borç ödenmiş durumda. Yapılan arıtma ve isale hattının borçları uzun vadeli borçlardır. Biz istesek bu borcu 6 veya 7 ayda kapatabilecek kabiliyette bir belediyeyiz.”dedi.

ŞİKÂYET VE İSTEKLER İÇİN ÇAĞRI MERKEZİ KURDUK!

Karabük Belediyesi olarak çağrı merkezi kurdukları ve bu çağrı merkezine gelen şikayet ve isteklerden sonra işlerin kısa sürede çözüldüğünü hatırlatan Başkan Vergili “Karabük’te yaşamı etkileyecek bir problemin olduğunu ben görmüyorum. Çünkü belediye olarak sistemimizi oluşturduk. Vatandaşların şikayetleri kısa sürede çözülüyor. Özellikle çağrı merkezini kurduktan sonra bu işler daha güzel bir şekilde takip ediliyor. Çağrı merkezine gelen istekler, müdürlükler veya birimler tarafından yapılıyor. Bu müdürlüklere ve birimlere iletiliyor. Eğer, bu işler yapılmamış ise yapılmayan işler benim önüme geliyor. Bende niçin yapılıp yapılmadığını takip ediyorum. Ama genellikle, çağrı merkezine bildirilen şikayet veya istekler, direk müdürlüklere iletilerek, işler kısa sürede hallediliyor. Şunu belirtmek isterim, Karabük’te yaşam standartı  çok farklı durumu geldi” ifadelerini kullandı.

MALİ SIKINTIMIZ YOK, 200 İŞÇİ EMEKLİ OLDU TAZMİNATLARI ÖDENDİ

Göreve geldikten sonra Karabük Belediyesinin mali sıkıntı yaşamadığını hatta 200 işçinin emekli edilerek kıdem tazminatlarının ödendiğini söyleyen Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili “Karabük Belediyesinde 8 yıl içersinde hiçbir mali sıkıntı çekmedi. İşçisine maaşı günü gününe ödendi. İkramiye hak edildiği gün verildi. Şu ana kadar Karabük Belediyesinden 200’e yakın arkadaşımızı emekli ettik. Bunların kıdem tazminatı 20 trilyona yakın bunları ödedik.  Eskisi gibi Karabük Belediyesinin borcunu var mıydı?  yok muydu? diye kimse tartışamıyor. Çünkü bizim nüfusumuz ile birlikte aynı olan yakın bir ilimizin 450 trilyon borcu var. Karabük Belediyesi olarak çok keskin noktalara parmak basarak, bu işleri kısa sürede bitirdi. Karabük 8 yıl içersinde çok büyük bir mesafe aldı. Bana göre hava kirliliği Karabük’te tamamen bitti. Kardemir’in yapacağı ek yatırımlarda bittikten sonra, Karabük belli Türkiye genelinde yaşanabilir şehirler arasında ilk beşe girebilir” dedi

  07 Ağustos 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 244661

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.