Önce Kovuldu Sonra Bıraktı

 / SPOR

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, gazeteci Bilal Meşe'ye saldıran Arda Turan'ı milli takım kadrosundan çıkardı.

Türkiye Milli Takımı, 11 Haziran’da Kosova ile oynayacağı 2018 FIFA Dünya Kupası Elemeleri maçı öncesi Arda Turan skandalı ile çalkalanıyor. 2016 Avrupa Şampiyonası’nda ardından Arda Turan ile Fatih Terim arasında yaşanan prim kavgası ile patlak veren gazeteciler ve futbolcular arasındaki gerilim, dün gece zirveye ulaştı. Makedonya ile oynanan hazırlık maçının ardından uçakta gazeteci Bilal Meşe’ye önce küfür eden ardından da fiziki saldırıda bulunan Arda Turan, Türkiye’nin gündemine oturdu.

Barcelona’lı yıldız Arda Turan takım uçağında gazeteci Bilal Meşe’ye saldırmasının ardından kadrodan çıkarıldı. Arda Turan’ın Makedonya maçının ardından Slovenya uçağında gazeteci Bilal Meşe’ye saldırması gündeme bomba gibi düşmüştü. Yaşananların ardından Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dürüst, Fatih Terim’in de katıldığı bir toplantı gerçekleştirdi. Demirören, toplantı sonrası Fatih Terim’le bir telefon konuşması yaptı ve milli futbolcunun kampta kalmasının sakıncalı olduğu görüşünde birleşildi.

Konuyla ilgili resmi açıklamanın yapılması bekleniyor.

Kosova ile oynanacak kritik maç öncesi patlak veren bu olay sonrası Arda Turan’a tepki yağarken, Bilal Meşe yıldız futbolcu hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. Bütün bu gelişmelerin ardından gözlerin çevrildiği Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, kararını verdi. Bilal Meşe’ye saldıran Arda Turan, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim tarafından kamptan gönderildi. Türkiye Futbol Federasyonu yetkileri de Arda Turan’ın milli takımdan gönderileceğini teyit etti.

Kadrodan çıkarılan Arda Turan, bir basın toplantısı yaparak yaptıklarından pişmanlık duymadığını ve Milli Takım kariyerine son verdiğini açıkladı. 
  06 Haziran 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 221847

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.