Turistik Yerler İçin Karar Haftası

 / GÜNCEL

İl Genel Meclisi (İGM) Ağustos ayı toplantıları bugün gerçekleştirilecek olan ilk toplantı ile başlayacak. Toplam 5 gün sürecek olan toplantıların en önemli gündem maddesi ise Safranbolu İlçesi, İnecekaya Köyü sınırları içerisinde yer alan Kristal Teras ve İncekaya Su Kemeri yolunun genişletilmesi olacak.

Özellikle hafta sonu ve tatil günlerinde turistlerin yoğun ilgi göstermesinden dolayı sıkışıklık ve trafik kazaları olan yol İGM kararı sonrası genişletilip bu sorunların ortadan kaldırılması planlanıyor.  Temmuz ayı toplantılarında görüşülen ve komisyon raporu istenilen Kristal Teras ve İncekaya Su Kemeri yolunun genişletilmesi talebinin bu ay karara bağlanması bekleniyor.

Diğer taraftan Ağustos ayı toplantılarının gündemini, “ Safranbolu İlçesi İncekaya Köyünde bulunan, mülkiyeti Kamil Çelik’e ait, tapunun 105 ada, 8 nolu parselinde kayıtlı taşınmaz üzerine “Turizm Tesis Alanı” faaliyetine yönelik olarak Uygulama ve Nazım İmar Planı yapılıp yapılmamasına ait hazırlanan komisyon raporunun karara bağlanması.

İlimiz Safranbolu ilçesi Kırıklar Köyü Kayabaşı mevkiinde bulunan tapunun 113 ada, 1 parselinde kayıtlı ve Safranbolu İlçesi Ağaçkese Köyünde tapunun 253 ada, 1 parselinde kayıtlı taşınmaz üzerinde “Tarım ve Hayvancılık Tesis alanı” faaliyetine yönelik olarak Uygulama ve Nazım İmar Planı yapılıp yapılmamasına ait hazırlanan komisyon raporunun karara bağlanması.

2016 yılı Aralık ayında İl Genel Meclisince alman kararların neticelerinin araştırılmasına ait hazırlanan komisyon raporunun İl Genel Meclisinin bilgisine sunulması.

İlimiz sınırları içerisinde, altı ilçemizin toprak yapısının incelenmesi amacıyla bitki örtüsünün yapısının ne şekilde olduğu, otsu bitkiler ve odunsu bitkilerin kapladığı alanların incelenmesi, bitki türlerinin ne tür olduğunun detaylı şekilde incelenmesinin gerekli olduğu, bu yapının korunması, geliştirilmesi, toprak tahlillerinin yapılması, ormanlık alanların ve tarım alanlarının tespiti, göletlerimizden ve akarsularımızdan nasıl yararlanabileceğimiz konusunda Merkez İlçemizde araştırma yapılmasına ait hazırlanan komisyon raporunun İl Genel Meclisinin bilgisine sunulması.

Merkez ve ilçelerimizde bulunan mesire alanlarının temizlik, bakım, çevre düzenlemesi ile tanıtım amaçlı araştırmalarının yapılarak noksanlıklarının tespit ederek halkın hizmetine sunulması yönünde Eskipazar İlçemizde gerekli çalışmaların yapılmasına ait hazırlanan komisyon raporunun İl Genel Meclisinin bilgisine sunulması.

İlimiz Eskipazar ilçesi Köyceğiz Köyü ile Babalar Köyü Grup yolundan ayrılan yaklaşık 500 metre 137 ada 12 ve 14 nolu parsellere ulaşan yol kadastro paftasında gözükmekte olup, ilgili yolun bakım ve onarımının yapılabilmesi için İl Özel İdaremizin yol ağma alınıp alınmamasına ait hazırlanan komisyon rap örtünün karara bağlanması” konuları oluşturacak.(Karabukaçıksoz)

  01 Ağustos 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 884230

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.