Pazar Kurban Bayramına Hazırlanıyor

 / 3.SAYFA

Karabük Belediyesi tarafından kurban alım, satım ve kesimlerinin rahat yapılabilmesi için hazırlıkların başladığı bildirildi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, yaptığı açıklamada, her yıl olduğu gibi bu sene de kurban bayramına Melise Köyü mevkisinde bulunan kurban satış ve kesim alanını hazırladıklarını söyledi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Vatandaşlarımıza Kurban Bayramı öncesinde burada en iyi hizmeti verebilmek için mezbaha alanında genel bir bakım ve yenileme çalışmalarına başladık. Hayvan satan ve alan vatandaşlarımızın daha iyi bir ortamda alışverişlerini gerçekleştirmeleri için başlatılan bu çalışmalar en kısa sürede tamamlanacak” dedi.

Kurban pazarına giriş yapacak kurbanlıklar, görevli zabıta ekipleri ve uzman veteriner hekimlerin kontrolünden geçecek. İnsan sağlığını tehdit eden kurbanlıklar pazara sokulmayacak. Ayrıca hayvan kesimine tahsis edilen yerler dışında hayvan kesimi ve kesilen hayvan atıklarını sokağa veya kamuya ait sair alanlara bırakan kişilere Kabahatler Kanunu’na göre cezai işlem uygulanacak. Ayrıca kurbanlarını kestirmek isteyen vatandaşlar için bayramın 1. günü Karabük Belediyesi ekipleri tarafından Karabük Belediyesi mezbahasında ücretsiz kesim yapılacak. (Karabukaçıksoz)

  29 Temmuz 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 716174

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.