40 Yıl Sonra Başkan Değişti

 / GÜNCEL

Türk Kızılayı Karabük Şubesi’nde Mehmet Ulukaya’nın istifasının ardından Mehmet Uzun şube başkanı olarak atandı.

Yeni başkan Mehmet Uzun, “Karabük halkımız ile iç içe olarak; yardımların daha fazla toplanmasını ve bu toplanan yardımların ihtiyaç sahiplerine daha hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlamak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Geçtiğimiz günlerde sağlık sorunları nedeni ile görevinden istifa eden Mehmet Ulukaya’dan Türk Kızılay’ı Karabük Şube Başkanlığı görevini devralan Mehmet Uzun,  yönetim olarak hedeflerini açıkladı.

Öncelikle Türk Kızılayı Karabük şubesinin tarihi hakkında bilgiler veren ardından emektar Başkan Mehmet Ulukaya’dan bahseden Uzun, “ Türk Kızılay’ı, 1953 yılında Karabük’teşubesinikurmuş ve bu şubemizde 1 Eylül 1977 yılına kadar 4 başkanımız görevde bulunmuştur. 1977 yılından itibaren ise yaklaşık 40 yıl Mehmet Ulukaya başkanlığında Karabükümüz’de Türk Kızılay’ı adına hizmetler devam etmiştir. Mehmet Ulukaya Başkanlığında Karabük’ümüzde Türk Kızılay’ı olarak bir atılım yılı yaşanmıştır, ciddi çalışmalar olmuş, Kızılay’ımızın mal varlığı hissedilir derecede artmıştır ve bu anlamda da Karabük’teki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza da yardımlarımız dağıtılmıştır” dedi.

Bir dönem önceki Türk Kızılay’ı Karabük Şube Başkanı Mehmet Ulukaya’nın Karabük’te ki en büyük hedefinin bir afet deposu açmak olduğunu kaydeden Uzun, “ Başkanımız Ulukaya, Yerel Afet Yönetim Merkezi’ni kurmak için çok çalıştı. Hep birlikte bugün ki yönetimimiz ile bir şeyler yapmak için çaba sarf ettik ve geçen senede afet depomuzu açarak başarıya ulaştık. Allah göstermesin ama bir afet durumunda 900 metre karelik afet depomuz ile tüm ihtiyaç sahiplerine yetecek kadar çadırımız ve gıda hariç her şeyimiz mevcuttur” dedi.

“ ULUKAYA BİZİM HER ZAMAN İÇİN GÖNLÜMÜZDEKİ BAŞKANIMIZDIR

Mehmet Ulukaya’nın yaşı ve sağlık sorunları sebebiile kendi isteğiyle istifasını vererek görevinden ayrıldığını ifade eden Uzun; “Başkanımız Mehmet Ulukaya, tabi yaşlılık ve rahatsızlıkları sebebi ile 23 Haziran 2017 tarihinde kendi isteği ile istifasını verdi ve görevinden ayrıldı. Bizim her zaman için gönlümüzdeki başkanımızdır. 28 Haziran 2017 tarihinde de biz kendi yeni yönetimimizi oluşturduk. Yine aynı eski yönetimimiz devam etmektedir, sadece başkan değişikliği oldu. Yeni yönetim olarak da Türk Kızılay’ı Karabük Şube Başkanı Mehmet Uzun, Başkan Yardımcısı Hüsnü Özmen, Sekreter Fikri Özdem, Sekreter Yardımcısı Hüsnü Aslan, Muhasip Nevzat Akçin, Veznedar Şehnaz Burgucu ve Üye Enver Yetim olarak Karabük halkımızın hizmetindeyiz. Başkanımız Mehmet Ulukaya’nın bırakmış olduğu bayrağı biz yeni yönetim olarak elimizden geldiğince daha ilerlere getirmek için çalışacağız” diye konuştu.

“YENİ YÖNETİM OLARAK HEDEFİMİZ KAN ALMA ARACINI KARABÜK’E KAZANDIRMAK”

Türk Kızılay’ı Karabük Şubesi olarak yeni yönetim kadrosu ile hedeflerinin Karabük’e kan alma aracını kazandırmak olduğunu belirten Uzun; “Bizim yönetim olarak birinci hedefimiz; şuan Karabük Kızılay Şubemizin Kan Merkezine bir ‘kan alma aracı’kazandırmaktır. Bunun için Karabük’teki hayırsever vatandaşlarımız olsun, 23. Dönem TBMM Başkanımız veMilletvekilimiz Sayın Mehmet Ali Şahin olsun, Valimiz Sayın Kemal Çeber olsun, Milletvekilimiz Sayın Prof. Dr. Burhanettin Uysal olsun, Çevre Şehircilik Bakan Yardımcımız Sayın Mehmet Ceylan olsun hepsi ile diyalog halinde, Türk Kızılay’ı Karabük Şubesi olarak, fikirlerini alarak destek ve himayelerinde en güzel çalışmaları yapacağız. Ben Karabük halkımızın dua ve desteklerini bekliyorum, Allah utandırmasın, ülkemize ve Karabük’ümüze hayırlı olsun” dedi. (Karabukaçıksöz)

  22 Temmuz 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 888315

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.