OSB’de Sular Durulmuyor!

 / GÜNCEL

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (KTSO) Tuncay Özcan’ın, Karabük Organize Sanayi Bölgesi Mütevelli Heyeti’nde istifa ettiği öğrenildi.

Karabük Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) sular durulmuyor. Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (KTSO) Tuncay Özcan’ın geçtiğimiz gün OSB Mütevelli Heyeti’nde istifa ettiği öğrenildi.

Geçtiğimiz aylarda medyada yer alan haberler sonrasında, eski Karabük Valisi Mehmet Aktaş’ın talimatı ile İl Defterdarı Osman Koçaş, Karabük OSB Müdürlüğüne giderek, tüm belge ve evrakları inceleme altına almış ve nedeni açıklanmadan Organize Sanayi Müdürünün sözleşmesi fesh edilmiş ve iki çalışanın işine son verilmişti.

Tüm bu olayların netliğe kazanacağı süre içerisinde, Karabük Organize Sanayi Bölgesi müteşebbis heyeti başkanı, eski Karabük Valisi Mehmet Aktaş’ın, Şırnak Valiliği’ne atanması sonrasında, kamuoyunda ki soru işaretleri cevaba kavuşmamıştı.

Uzunca bir süre boş kalan Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü görevine ise geçtiğimiz günlerde, Karabük Belediyesi Su Kanalizasyon Müdürlüğü’nde görev yapan Alper Tolga Saka getirilmişti.

Karabük kamuoyunda halen konuşulan ve birçok spekülasyonu yapılan KARORSAN ’da, müteşebbis heyetine çevrilen gözler sonrası, bu seferde Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Özcan’ın Karabük Organize Sanayi Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifasını Vali Kemal Çeber’e verdiği öğrenildi.Yeni KARORSAN Karabük Organize Sanayi Bölgesi Müdürü seçiminde ağırlıklı kararda belirleyici olduğu belirtilen Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin ve Vali Kemal Çeber’in söz konusu istifa dilekçesini kabul edip etmeyeceği kamuoyunda merakla beklenirken, istifanın yürürlüğe konulacağına ise kesin gözüyle bakılıyor.

WEB SİTESİNDEN İSMİ ÇIKARTILDI

Öte yandan KARORSAN Karabük Organize Sanayi Bölgesi resmi Web sitesinin güncellenmiş son durumunda, yeni atanan müdür Alper Tolga Saka’nın ve tüm müteşebbis heyetinin isminin yer alması, fakat Yönetim Kurulu ve Müteşebbis Heyet Başkan Vekilliğinin boş olması, istifanın doğruluğunu kanıtlıyor.(Karabukaçıksöz)

  21 Temmuz 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 954019

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.