Vekillerden, Vali Çeber’e Ziyaret

 / 3.SAYFA

AK Parti Karabük Milletvekilleri Mehmet Ali Şahin ve Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Vali Kemal Çeber’i makamında ziyaret ederek ‘Hayırlı olsun’ dileklerinde bulundu.

Vali Kemal Çeber’e yeni görevinde başarılar dileyen AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin gündeme dair yaptığı değerlendirmelerinde “Çok kısa sürede Karabük’ün tüm ilçelerini ziyaret etmeniz, kaymakamlarımız ve belediye başkanlarımızla, mahalle ve köy muhtarlarımızla bir araya gelmeniz, ilçelerimizde yapılanları ve yapılacak olanları değerlendirmiş olmanız gelecekle ilgili işlerimizi de kolaylaştırıyor. Karabük’te gerek merkezi hükümetin çalışmaları gerekse yerel yönetimlerin belediye başkanlarımızın ortaya koyduğu performans geçmişle kıyasladığımızda Karabük’ü çok ileri noktalara getirdi. Tabi daha yapılacak çok işler var. Bunların başında şu ana kadar başarılı olamadığımız alanlardan bir tanesi çöp imha istasyonunu Karabük’e kazandıramamış olmamızdır. Bunun birçok nedenleri var. Karabük’ün çöp sorununu çözmek artık hiçbir mazeret kabul etmeyecek noktaya gelmiştir. Çöp depolama istasyonunun kurulması konusunu bizim hemen revize etmemiz, planlamamız, yerini tespit etmemiz ve merkezi hükümet ile yerel hükümet işbirliğiyle bu sorunu biran önce çözmemiz kanaatindeyim. Siz de bu amaca dönük olarak çok büyük bir isabetle bu toplantıyı tertip ettiniz. O bakımdan da teşekkür ederim, yeni görevinizde başarılar dilerim.”diye konuştu.

Nazik ziyaretleri için Milletvekilleri Mehmet Ali Şahin ve Prof. Dr. Burhanettin Uysal’a teşekkür eden Vali Çeber “İlçelerimize yaptığım gezilerde de gördüm ki sayın vekillerimizin önderliğinde, giden valilerimiz, atanmış ve seçilmiş kitlelerimiz gerçekten çok güzel hizmetler yapmış. Hem müfettişlik vasfımla, hem de kaymakamlık vasfımla doğuda ve batıda çok yer gördüm.   Karabük ilimize nüfusuna ve ölçeğine göre devletimiz çok güzel hizmetler sunmuş, iyi yatırımlar getirmiş. İlçelerimizde spor kompleksleri, kamp eğitim merkezi, hemen hemen her ilçemizde entegre ya da normal hastanemiz, sağlık merkezlerimiz, okullarımız hepsi gayet iyi. Bu bir hafta içersinde bütün ilçelerimizi gezme fırsatı buldum, bütün muhtarlarımızla tanıştım onlarında fikirlerini aldım. Teorik olarak öğrendiğim bilgileri bizzat yerinde görerek pekiştirmiş oldum. Daha bir hızla, daha bir süratle hizmetlere el birliğiyle çalışmalara başlayacağız. Çözülmesi gereken işlerle ilgili bir ayağımız Ankara’da olacak” dedi.

  10 Temmuz 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 976237

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.