Genç Çiftçiye Ziyaret

 / GÜNCEL

Karabük İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Şahin, geçtiğimiz yıl Genç Çiftçi Projesi’nden destek alarak Aşağı Çiftlik Köyü’ne bin metre kare alan üzerine kurduğu serada domates yetiştiren Mükerrem Altınkul Ergül’ü ziyaret etti.

Serada yetişen domatesleri inceleyen Şahin, yapılan yanlışlar konusunda uyardığı Ergül’e daha iyi bir domatesin nasıl yetiştirileceği konusunda ise teknik bilgilerini anlattı.

Karabük İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Şahin, Mükerrem Altınkul Ergül’ün seraya yeni yeni alıştığını belirterek, “Ufak tefek sulama, besleme ve besin elementiyle ilgili eksiklikleri var. Bazı yerlerde ürünün ipe sarılmasıyla ilgili eksiklikleri var. Ama gayretli bir çiftçimiz. Kendisine gereken teknik desteği vereceğiz. Önümüzdeki sezona profesyonele yakın bir çiftçi oluşturacağız burada” dedi.Genç Çiftçi desteğinden yararlanan Mükerrem Altınkul Ergül ise, “Çevremden duyarak genç çiftçi projesine başvurdum. Yedeklerden çıktım. Domates yetiştiriyorum. Şu anda çok mutluyum. Bu işi devam ettireceğim. Müdürümünde verdiği bilgilerle inşallah daha iyi olacak. Müdürüm bilgili bir insan. Bilgi almak güzel bir şey. Bilmediğim şeyler çok. Sormak ve öğrenmek istediğim şeyler vardı. Bunları da öğrendim. Yetiştirmek bir şey değil. Bu işin satışı da var. Genç çiftçiler olarak bizlere Pazar yerlerinde bir yer ayrılabilir. Küçük de olsa belli bir yerimiz olursa ürünlerimizi değerlendiririz ve bu proje daha anlamlı olur’’ diye konuştu.

  08 Temmuz 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 521472

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.