“Otomobil Fabrikası Eskipazar’a Yakışır”

 / GÜNCEL

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, yerli otomobil fabrikasının Eskipazar’da kurulmasını talep ettiklerini bildirdi.

Saylar, gazetecilere yaptığı açıklamada, Karabük Organize Sanayi Bölgesinde bugüne kadar 15 fabrika kurulduğunu, buna karşın 2 senede 17 fabrika kurulacağını söyledi.

Bunun milletvekilleri, valisi, belediyesi, muhalefeti, herkesle birlikte sağlandığını aktaran Saylar, şunları kaydetti:

“Şimdi 20 senede 15 fabrika, 2 senede 17 fabrika kuruluyor. Biz şehrimizin ekonomisinin yükünü aldığını düşünüyoruz. Buradan bir beklentimiz yok. Makamlarla bir şey almak için değil, vermek için buradayız. 15 senedir konuşuluyor, Eskipazar İhtisas Organize Sanayi Bölgesi. Şu anda Eskipazar İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin yönetim kurulunu oluşturduk. Eskipazar Makine İmalat İhtisas Sanayi Bölgemiz resmiyet kazanmıştır. Burası yıllardır beklenen bir yer, burası halloldu. Demek ki biz Eskipazar’ın da yükünü almak için oradayız, Karabük’ün yükünü almak için de oradayız. Karabük’te her şart oluştu. Karabük, Batı Karadeniz’in giriş kapısı. Otomobil fabrikası da buraya yakışır, yerli otomobil fabrikasının da Eskipazar’a yapılmasını istiyoruz.”

Saylar, her ilçe için ayrı projeleri bulunduğunu, bu kapsamda yüzde 70-80’inin ormanlık alan olan Yenice’de orman ihtisas bölgesi kurulması gerektiğini ifade ederek, şöyle devam etti:

“Bu kadar ormanın olduğu yerde bir fabrika olması gerekiyor. Yenice’de Orman Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi olmalı. Bununla ilgili çalışmalar da devam ediyor. Eflani’de de bir Organize Sanayi Bölgesi için planlarımız var. Hayvancılık ile ilgili ihtisas sanayi bölgesini de burada oluşturduğumuz zaman, Eflani Türkiye’nin en fazla büyük ve küçükbaş hayvan üretildiği yer olacak. Onun alt yapısının oluşmasını bekliyoruz. Bununla da Eflani’nin yükünü alıyoruz.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşkilatlara kongrelere gidilmesi talimatını verdiğini hatırlatan Saylar, temmuz ayı itibarıyla delege seçimlerinin başladığını, 16 Temmuz Pazar gününe kadar bunların biteceğini kaydetti.

  05 Temmuz 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 803807

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.