Kamu İşçisi Toplu Sözleşmelerinde Kritik Gün

 / TÜRKİYE

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 200 bin kamu işçisini ilgilendiren toplu sözleşmeler konusunda anlaşma sağlandığını, sözleşmelerin bugün Başbakan Binali Yıldırım’ın katılacağı törenle imzalanacağını söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Karabük’te de çok sayıda kamu işçileri kapsayan, toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlandığı müjdesini verdi.

1.5 aydan beri kamuda çalışan işçilerle ilgili toplu sözleşme görüşmelerinin Türk-İş Başkanı başkanlığındaki sendika temsilcileriyle yoğun bir şekilde sürdürüldüğünü belirten Bakan Müezzinoğlu, “Özellikle Ramazan ayında devam ettiğimiz çalışmaları, bayramdan hemen sonraki günlerde, Perşembe, Cuma günü yaptığımız çalışmalarda büyük bir olgunluk noktasına getirdik” dedi.Türk İş ve diğer sendika başkanlarının yanı sıra Maliye Bakanı ve hükümete teşekkür eden Müezzinoğlu şöyle devam etti: “Hükümetimize de teşekkür ediyorum işçilerimizin enflasyona karşı korunması, enflasyona ezdirilmemesi, mümkünse enflasyonun üzerinde bir artışı sağlayabilmek adına onların taleplerini karşılama gayreti içinde olduk ve Sayın Başbakanımıza burada özellikle teşekkür etmek istiyorum o da bu anlamda bizim yüzde 90’lara varan uzlaşımızı yüzde 100 noktasına taşıdı inşallah bugün saat 11.00 de Sayın Başbakanımızın Başkanlığında Türk-İş Başkanımız ve bizler 190 bin, yaklaşık 200 bin işçimizi ilgilendiren toplu iş sözleşmesinin imza törenini yapmış olacağız. İşçilerimize hayırlı uğurlu olsun. Sayın Başbakanımız bugün saat 11.00’de Bakanlar Kurulu öncesi toplantıda anlaşmayı kamuoyuna duyuracak.”

  03 Temmuz 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 251107

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.