Safranbolu Cam Terasa Alternatif Yol

 / GÜNCEL

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, bu yıl sorumluluk sahalarında 200 kilometre asfalt sereceklerini bildirdi.

Asfalt çalışmalarının Ramazan Bayramı’ndan sonra devam edeceğini söyleyen Uzun, “2015’de 110 kilometre asfaltımızı 2016’da 175 kilometreye çıkarttık. Bu yıl da 200 kilometre gibi asfalt hedefimiz var. Yaklaşık 120 kilometre civarında satirik kaplama asfalt, 90 kilometre sıcak asfalt programımız var. En güzel şekilde asfalt çalışmamızı zamanında bitireceğiz” dedi.

Safranbolu ilçesinde bulunan cam terasa giden yolla ilgili uzun zamandır çalışma yapmak istediklerini fakat şahıs arazileri olduğu için yeterli izni alamadıklarını aktaran Uzun, şöyle devam etti:

“Yüksek ücretler istedikleri için biz bu işe girmedik fakat başka bir yol güzergahı çalışmamız var. Bununla ilgili haritacılar etüt çalışmaları yapıyor. Safranbolu’nun içine girmeden Gümüş Mahallesi’nden çıkış ve Bartın yolu istikametinden girildiği zaman çok daha rahat bir ulaşım olsun diye uğraşıyoruz.”

Uzun, köylerde ayrıca içme suyu çalışmalarının devam ettiğini belirterek, bu konuda şu bilgileri verdi:

“KÖYDES ödeneklerimiz geldi, onunla ilgili herhangi bir sıkıntımız yok. Projeleri de aksamadan devam ettiriyoruz. Kanalizasyonla ilgilide yine ödeneklerimiz nispetinde ihalelerimizi yaptık, onlarda devam ediyor. Sulama olarak da merkezde Gölören’de 400 tonluk sulama havuzumuz var. Bunun inşaatı bitmek üzere, bunun haricinde Eskipazar’da da yaklaşık 2-3 kilometrelik bir sulama kanalı ihalesi olacak, onunla ilgilide çalışmalarımız devam ediyor. İşlerimizde aksaklık yok, havaların iyi olmasıyla beraber işlerimiz çok yoğunlaştı en hızlı şekilde devam ettireceğiz.”

  27 Haziran 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 242031

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.