Vali Aktaş: "Gerekli talimatlar verildi"

 / GÜNCEL

Karabük Valisi Mehmet Aktaş, yerel basında köy yollarının asfaltlanması noktasında sıkıntı yaşanacağı noktasında çıkan haberlere ilişkin, “asfalt programının uygulanması noktasında herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi için gerekli talimatlar verilmiştir” dedi.
Karabük’te köy yollarının asfaltlanması yönünde geçtiğimiz ay yapılan ihaleyi kazanan firmanın temel malzeme temini noktasında sıkıntı yaşadığı ve dolayısı ile işin aksayacağı yönünde yerel basında çıkan haberlere ilişkin Karabük Valisi Mehmet Aktaş yazılı açıklamada bulundu.
Vali Aktaş, açıklamasında 2017 yılı asfalt programının uygulanması noktasındaki gelişmeleri günlük olarak takip ettiğini belirterek, “Asfalt ihalesi 17.04.2017 tarihinde yapılmış olup, ihaleye 8 firma iştirak etmiştir. İhalede en avantajlı teklifi 8 milyon 761 bin 260 TL olarak en avantajlı teklifi veren firma ile 12 Mayıs 2017 tarihinde sözleşme imzalanmış ve 22 Mayıs 2017 tarihinde yer teslimi yapılarak işe başlanılmıştır. Yerel basında yüklenici firmanın temel malzeme temini noktasında sıkıntı yaşadığı ve dolayısı ile işin aksayacağı yönünde bir takım haberler yer almakta. Valilik olarak kaymakamlarımız ve İl Özel İdaresi yetkilileri ile en son 30 Mayıs 2017 tarihinde yaptığımız toplantıda ilimiz merkez ve 5 ilçede devam eden KÖYDES ve İl Özel İdaresi yatırımları ele alınmış ve bu konu etraflıca değerlendirilmiştir. Yapılan değerlendirme neticesinde, yüklenici firmanın ihale konusu malzemeyi zamanında İl Özel İdaresine teslim edeceğini sözlü olarak bildirmiş olmasına karşın, gereken temel malzemeyi zamanında temin edememesi ihtimaline karşı asfalt programının aksamaması için temel malzemenin bir kısmının Köylere Hizmet Götürme Birliklerince alımının yapılarak asfalt programının uygulanması noktasında herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi için gerekli talimatlar verilmiştir. Ayrıca yüklenici firmanın sözleşme takvimine uygun olarak teslim etmesi gereken malzemeyi zamanında teslim etmemesi durumunda ihale mevzuatı çerçevesinde fesih edilecektir. İl Özel İdaremiz tarafından KÖYDES programı kapsamında 2017 yılı içerisinde yaklaşık 120 km sathi kaplama ve 90 km BSK ( Sıcak Asfalt ) yapılacak olup, programın uygulanmasında herhangi bir aksaklık olmaması için gerekli tüm tedbirler alınmıştır” dedi.

  01 Haziran 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 403801

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.