Yenice devlet hastanesi yeni binasında

 / İLÇELER

Yenice Devlet Hastanesi yeni hizmet binasında hizmet vereye başladı.

Yatırım süreci İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, tefrişatı ve hizmete alım süreci Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından yürütülen Yenice Devlet Hastanesi yeni binasında hizmet vermeye başladı.


2015 yılı Nisan ayında ihalesi yapılan ve yapımı tamamlanan 6 bin metrekare kapalı alana sahip 25 yataklı Yenice Devlet Hastanesi’nde 2 ameliyat odası, 3 yoğun bakım yatağı, 2 SDL (sancı-doğum-lohusa) odasının yanı sıra 5 diyaliz yatağı, 6 acil gözlem yatağı, kırmızı alan müdahale odası ve yeşil alan muayene odası yer alıyor.


3 uzman, bir İç Hastalıkları, bir genel cerrahi uzmanı ve 1 uzman aile hekiminin hizmet verdiği 5 yıldızlı otel konforundaki hastane, modern ve kullanışlı acil servisi, poliklinikleri ve yemekhane, mescid gibi sosyal donatılarıyla göz dolduruyor.


İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kara ve Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. Ahmet Bal yeni binasında hizmet vermeye başlayan Yenice Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Hasan Özkan ve Hastane Müdürü Aydın Piroğlu’nu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.


  31 Mayıs 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 557391

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.